Jak vydělat na internetu

Vojtěch Bruk
Vojtěch Bruk

Jak si vydělat peníze na internetu? Prací. Jako všude jinde. Bohužel. Pokud hledáte zázračný návod na internetové miliony, zklamu vás. Pokud však hledáte způsob, jak vydělat peníze na internetu prací, jste tu správně. Na internetu se živím poslední dva roky. Nicméně nějaké peníze na něm vydělávám asi 6 let. Vždy mě to bavilo a zajímalo. V tomto článku se s vámi podělím o tipy, jak na to. Nejdřív začnu věcmi, s kterými mám osobní zkušenost a kterými jsem osobně nějaké peníze vydělal. V druhé části se pak podíváme na věci, se kterými osobní zkušenost nemám, ale vím, že můžou fungovat…

jak vydělat peníze na internetu - ilustrační obrázek

Jak si vydělat peníze na internetu? Prací. Jako všude jinde. Bohužel.

Pokud hledáte zázračný návod na internetové miliony, zklamu vás. Pokud však hledáte způsob, jak vydělat peníze na internetu prací, jste tu správně.

Na internetu se živím poslední dva roky. Nicméně nějaké peníze na něm vydělávám asi 6 let. Vždy mě to bavilo a zajímalo.

V tomto článku se s vámi podělím o tipy, jak na to.

Nejdřív začnu věcmi, s kterými mám osobní zkušenost a kterými jsem osobně nějaké peníze vydělal. V druhé části se pak podíváme na věci, se kterými osobní zkušenost nemám, ale vím, že můžou fungovat a třeba vás inspirují k tomu si o nich jinde zjistit více a pověnovat se jim.

Než se do toho pustíme, rád bych vás pozval na náš Discord, kde probíhájí neustále diskuze o všem možném a pokud budete mít zájem, budeme jen rádi, pokud se připojíte: https://discord.gg/WwaPeqs6

Pojďme na to.

Nejdčříve se podíváme na věci, kterými jsem nějaké peníze vydělal

Jak vydělat peníze na internetu - Influencer - náhledový obrázek

Influencer (převážně Twitter)

~ ? Kč

Tvorba osobní online značky

Budoval jsem si základnu na anglickém Twitteru, dostal jsem se asi na přes 5000 followerů a věřím, že kdybych „chtěl“, mohl bych začít prodávat affiliate produkty, nicméně jsem nechtěl, jelikož jsem si nebyl až tak úplně jistý jejich kvalitou.

Nicméně budovat si osobní značku mi přijde jako velice silný kapitál. A i když to není klasický způsob „jak vydělat peníze z domova“, jde o způsob etický, udržitelný a dlouhodobý.

Nicméně náročný.

Jediný způsob jak jej dosáhnout, je dle mého tak, že dokumentujete co děláte. Pokud se budete do někoho nebo něčeho stylizovat, myslím, že to nevydržíte.

Pokud ale budete sami sebou long-tail tohoto způsobu online výdělku může být obrovský.

Výhody budování osobní značky

 • Nikdo jiný s vámi nemůže soutěžit v tom „být vy“

Nevýhody budování osobní značky

 • Velká časová náročnost (která s časem neubývá, ba naopak)
tvorba online kurzů - náhledový obrázek

Tvorba online kurzů

~ 10 000 Kč

Vytvořil jsem tedy online kurz přes platformu Gumroad, a měl i nějaké prodeje. Kurz nebyl nicméně nic extra. A hlavně jsem měl pocit, že prodávám věc, ve které bych se primárně mohl nejdříve zlepšit dost sám.

Kurz se týkal tvorby webových stránek. Věřím, že kdybych pokračoval a tlačil na prodeje, mohl bych vydělat násobky toho, co jsem vydělal.

Rozhodl jsem se ale nejdříve v dané věci sám radikálně zlepšit. Proto jsem si zaplatil konzultace u Adama Laity, a tím začala má webová cesta.

Výhody tvorby online kurzů

 • Boží škálovatelnost
 • Můžete využít k prodeji, ale také jako skvělý lead magnet

Nevýhody tvorby online kurzů

 • Aby byl kurz na úrovni, je potřeba poměrně pokročilých technických znalostí
 • Pokud chcete kurz monetizovat měli byste mít opravdu neotřelé a praktické téma
Práce na volné noze - ilustrační obrázek

Práce na volné noze

~ 25 000 Kč/měsíčně

Webové stránky jsem začal dělat pro sebe a své projekty. Jeden tweet mě pak navedl k myšlence, že bych tím mohl zkusit vydělat i nějaké peníze.

Zaplatil jsem si konzultace u Adama Laita (ostříleného webového tvůrce), protože věřím, že to je nejlepší způsob, jak akcelerovat učící křivku.

Následně jsem si založil vlastní stránky, profil na Volné noze (toto je on). A začal hledat první zakázky.

Tipy, jak začít na volné noze, si můžete přečíst zde, za mě jde do začátku o jednu z nejlepších možností, jak vydělat na internetu a zároveň se naučit něco užitečného.

Pokud vás práce chytne a budete se podnikání „poctivě“ věnovat, částka kterou vyděláte může být velmi zajímavá. 25 000 korun měsíčně je odhad mého průměrného výdělku (kdy jsem první měsíce nevydělal téměř nic).

Nicméně věřím (i když tam zatím nejsem), že mít 6 cifernou výplatu, jako freelancer není žádné sci-fi.

Výhody práce na volné noze

 • Pozitivní změna trendu – i díky covidu se stal freelancing běžnějším a firmy nemají problém freelancery najímat
 • Opcionalita – nevyzdvihoval bych ani tak flexibilitu časovou, která není dle mého žádné terno, spíše flexibilitu místa a třeba i časovou
 • Neustále víte velice přesně, na čem jste
 • Potřeba neustálého vzdělávání

Nevýhody práce na volné noze

 • Prodáváte svůj čas
 • Potřeba zvládnout relativně široké penzum dovedností (vaše odbornost, cenotvorba, marketing)
 • Když onemocníte, jste na tom psychicky špatně, není nikdo „kdo by vás zaskočil“

Mýty a věci, které zásadně nedoporučuji

Vydělat peníze přes internet je lákavé, možné, osvobozující. Nicméně spoustu článků „jak vydelat na internetu“ jsou snahou určitých lidí vás scamnout.

Obloukem bych se tedy doporučoval vyhnout následujícícmu:

 • Forex
 • Trading
 • MLM (Finanční poradenství, prodej výživových doplňků, různé „akadamie bohatství“ apod.)

Pasivní příjem je iluze. Ano, investuji. Ano, chodí mi peníze za věci, i když spím, přesto si myslím, že je pasivní příjem iluze.

Pasivního není nikdy nic. Je však možné, něco vybudovat a následně si užívat ovoce vydobýtého.

Nejlépe však tuto problematiku shrnuje Lord Mikynsky:

Zanechte první komentář

Podobné příspěvky

Níže nadjete podobné příspěvky.

9 knih, které čtu znovu každý rok

Jak parafrázoval Naval: "Nechci číst všechno. Chci jen číst 100 skvělých knih znovu a znovu." To je devět knih, které mě skutečně oslovují, a věřím, že jejich každoroční opakované čtení je činnost s NEUVĚŘITELNĚ vysokou návratností investic. Neváhejte a nechte…...