5 investic do 100 Kč, které mi změnily život

Vojtěch Bruk
Vojtěch Bruk

Stovku stojí ginton nebo kafe ve Starbucks. Pořídil jsem za ni nicméně i věci, které mi změnili život. Nepřeháním. [su_box title=“Láhev na pití“ style=“default“ box_color=“#333333″ title_color=“#FFFFFF“ radius=“3″ class=““] Pet lahev jsem vždy skrčil, ztratil nebo vyhodil. Většinou šlo o kombinaci těchto věcí. S lahví na vodu je to jiné. Kdykoliv ji naplním vodou a mám ji u sebe, je jasné, že ji vypiju. Skrčit nejde a není důvod ji vyhazovat. Zní to zvláštně, ale díky této investici jsem hydratovaný, což má řadu pozitivních důsledků. Existuje spousta více či méně zajímavých článků o tom, proč pít vodu (hodně). Za mě se…

nejlepší investice

Stovku stojí ginton nebo kafe ve Starbucks. Pořídil jsem za ni nicméně i věci, které mi změnili život. Nepřeháním.

[su_box title=“Láhev na pití“ style=“default“ box_color=“#333333″ title_color=“#FFFFFF“ radius=“3″ class=““]

Pet lahev jsem vždy skrčil, ztratil nebo vyhodil. Většinou šlo o kombinaci těchto věcí. S lahví na vodu je to jiné. Kdykoliv ji naplním vodou a mám ji u sebe, je jasné, že ji vypiju. Skrčit nejde a není důvod ji vyhazovat. Zní to zvláštně, ale díky této investici jsem hydratovaný, což má řadu pozitivních důsledků.

Existuje spousta více či méně zajímavých článků o tom, proč pít vodu (hodně). Za mě se má věc tak, že jsem energizovanější, déle udržím pozornost, cítím se líp. Když flašku nemám u sebe, vypiju za den zhruba tak dvě kafe a tři piva. There is a difference.

POUŽÍVÁM

[/su_box]

[su_box title=“Blok“ style=“default“ box_color=“#db8823″ title_color=“#FFFFFF“ radius=“3″ class=““]Během dne mě napadne řada věcí. Velkou většinu toho zapomenu, a není to žádná škoda. U něčeho to však škoda být může. Proto stojí za to myšlenky schraňovat. Fyzický blok a nedělní pročtení záznamů je pro mě nejefektivnější cesta, kterou to dělat. Je to jako hrabat listí, s tím, že občas najdete na hrabích stokorunu. Pravidelně v tomto směru failuju. Když ale ne, je to velký rozdíl.

POUŽÍVÁM

[/su_box]

[su_box title=“Notecards“ style=“default“ box_color=“#333333″ title_color=“#FFFFFF“ radius=“3″ class=““]

Kdybych měl ze všech věcí vybrat jednu, bude to tato. Používám kartičky na dělání to-do listů, poznámky, učení a v neposlední řadě založení dvěří, aby se mi nezabouchly.

TIP k učení s kartičkami: Napište si na jednu stranu kartičky otázku a na druhou odpověď. Dělejte si tak poznámky klidně i naživo (třeba na přednášce). Doma jen dodáte na druhou stranu otázku a můžete se začít zkoušet. Jde o supr efektivní metodu. Kdybyste chtěli true beast mode, vyhledejte si, co je to Leitner box.

POUŽÍVÁM

[/su_box]

[su_box title=“Průkazka do knihovny“ style=“default“ box_color=“#db8823″ title_color=“#FFFFFF“ radius=“3″ class=““]

Kromě půjčování knih je knihovna jeden z nejlepších pracovních prostorů, které najdete. Ve studovnách jsou často stoly pro jednoho. Je tam elektřina. Ucházející kafe z automatu za 10 Kč. Jste obklopeni ostatními, kteří pracují. Je tam klid. Je tam teplo. Jednoduše: nabíhej!

POUŽÍVÁM

[/su_box]

[su_box title=“Krabička na jídlo“ style=“default“ box_color=“#333333″ title_color=“#FFFFFF“ radius=“3″ class=““]

nejlepší investice

Vlastnictví krabiček vede k tomu, že vařím víc a dopředu. Vlastnictví krabiček vede k tomu, že mám často v ledničce připravené jídlo, které si můžu vzít kamkoliv s sebou nebo během dvou minut ohřát. Vlastnictví krabičky je exponenciálním mocnitelem kauzálního řetězce: nákup potravin –> vaření –> šetření peněz –> lepší stravování.

pozn. Kupte si krabiček víc a jedině se zacvakávacím víkem. Thank me later.

POUŽÍVÁM

[/su_box]

A co vy? Jaké jsou vaše nejlepší investice do stovky?

Zanechte první komentář

Podobné příspěvky

Níže nadjete podobné příspěvky.

Jak vydělat na internetu

Jak si vydělat peníze na internetu? Prací. Jako všude jinde. Bohužel. Pokud hledáte zázračný návod na internetové miliony, zklamu vás. Pokud však hledáte způsob, jak vydělat peníze na internetu prací, jste tu správně. Na internetu se živím poslední dva roky.…...

jak vydělat peníze na internetu - ilustrační obrázek

9 knih, které čtu znovu každý rok

Jak parafrázoval Naval: "Nechci číst všechno. Chci jen číst 100 skvělých knih znovu a znovu." To je devět knih, které mě skutečně oslovují, a věřím, že jejich každoroční opakované čtení je činnost s NEUVĚŘITELNĚ vysokou návratností investic. Neváhejte a nechte…...